Sermayesiz Freelancer İş Fikri Serisi 1 Yorum Hizmeti

Freelance iş fikri konusunda problem yaşayan arkadaşlarımız için yeni bir yazı dizisi hazırlıyoru. Bu yazı dizisine girişin 1. aşamasında sermayesiz sadece emek ve zaman ile para kazanılabilecek sektörleri anlatmaya başlamak özellikle yeni freelancerlar için çok uygun olacak diye düşünüyorum.

Haydi başlayalım!

Yorum Hizmeti Nedir?

yorum hizmeti; sosyal medya ya da diğer dijital platformlarda firmaların, kişilerin, ya da farklı yapıların kişisel sayfa, işletme profilleri, dükkan sayfaları, profil sayfaları gibi bölümlere olumlu feedback (geri bildirim) bırakmak maksadı ile pek çok kişi ve işletme tarafından tercih edilen, aynı zamanda günden güne de popülerliği artan biz hizmet dalıdır.

Yorum Hizmetini Kimler Satın Alıyor?

Yorum hizmetini, ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli işletmeler satın alıyor

Nereden Başlamalıyım?

Yorum hizmeti ile para kazanmak için öncelikle yorum yapılacak sosyal medya ya da diğer platformlarda birden fazla üyeliğiniz olması gerekmektedir, ilgili platformlardan hesaplar oluşturarak yorum yazacağınız bir güç elde etmiş olursunuz. Profil sayınız ne kadar fazla ise o kadar farklı kişi adından yorum yazabileceğiniz için temel güç olarak farklı profil sayısı baz alınabilir.

Genellikle Ne Tür Sitelere Yorum Yazdırıyorlar?

Özellikle google play uygulamalarına, google benim işletmem profillerine, instagram gönderilerine, web site yorumlarına, ürün incelemelerine, youtube videolarına, ya da buna benzer dijital ürünlere alıcılar yorum yazdırma gereksinimi duyuyorlar.

Yorum Yazarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Yorum hizmeti azımsanmayacak derecede ciddi bir gelir potansiyeline sahiptir, zira artık işletmeler dijital dünyada varlıklarını kabul ettirmek için büyük çaba sarf ediyorlar. Bu kapsamda işletmelerin sanal medyada varlıkları ile ilgili pozitif bildirimlere olan gereksinimleri ve istekleri tahmin edeceğinizin çok daha üzerinde. Dolayısı ile ortada ciddi bir pazar payı var ancak bu pazardan pay alabilmek tamamen sizin emek ve mücadeleniz ile doğru orantılı. Hesap sayınız, yorumlardaki cümlelerinizin kalitesi, işlem hızınız vb. pek çok unsur gelirinizi etkileyebilir.

Yorum Yazacağım Hesapları Nasıl Açabilirim?

Yorum hizmeti için oluşturulacak hesapları ücretsiz olarak ilgili platformlardan sağlayabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken husus aynı ip üzerinden sık istekler göndermemektir. Bazı platformlar bu tip durumlarda hesapları kapatabilmektedir.

Yorum Hizmetine Ek Olarak Neler Yapabilirim?

Bu tip elde edeceğiniz hesaplar ile uygulamalara puan verme, işletmelere 5 yıldız verme, youtube videolarına like atma, ya da instagram gönderi beğenme gibi çeşitli farklı hizmetler de sunabilir ve gelir modelinizi büyütebilirsiniz.

23 Mayıs 2020