• Kullanım Koşulları

  Webly kullanım koşulları

  Genel Kullanım

  Webly dijital dünyada hizmet sunan herkes tarafından erişime ve kullanıma açık bir dijital pazar yeridir.Kullanıcılar email ve telefon doğrulaması ile üye olarak alışveriş yapabilirler. Tüm kullanıcılar webly kullanım koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş sayılırlar.

  GARANTİ

  Webly müşterinin işi %100 teslim aldığını söyleyene kadar parasını korur. Freelancer’ın da iş başlamadan önce peşin olarak karşı taraftan ödemesini temin eder. Ürün ve hizmetlerin ilerleyişi tamamlanması müşteri ve freelancer arasında olan bir etkileşimdir. Webly burada her iki tarafında maddi zarara uğramaması için bulunmaktadır.

  Destek

  Webly sistemsel problemler ve sorunlu olarak itiraz gönderilen alışverişler için destek sağlar. Webly üzerinde yer alan ürün ve hizmetleri farklı kişiler sunuyor olabilir. Bu ürün ve hizmetlerin kalitesi satıcı profil tarafından sağlanır.

  İADELER

  Başarılı olarak gerçekleşmeyen ödemeler için webly herhangi bir komisyon kesmeden %100 ücret iadesi gerçekleştirir. Bu iade 3-5 iş günü içerisinde kesintisiz olarak ödeme yapan kişinin hesabına iade edilir. İlgili süre bankaların çalışma günleri, resmi tatiller vb. yasal sınırlar ile belirlenen bir takım hususlara göre değişkenlik gösterebilir.

  İŞLEYİŞ

  Sistem üzerinde alıcı ya da satıcı olarak üyelik açabilir aktif olarak ticaret yapabilirsiniz. Webly alıcı ve satıcılar arasında güvenli ödeme ve %100 ilanda yer alan işin teslimatını, akabinde para transferlerini gerçekleştirmekle sorumludur.

  KOMİSYON

  Webly satıcıdan %25 oranında komisyon almaktadır.

  Alıcılardan ise herhangi bir ödeme almamaktadır.

   

  Fatura

  Webly üzerinde gerçekleşen ticaretlerden üyelerin yaşadığı ülkelerde bulunan gelir vergisi kanununa göre kendi sorumlulukları vardır.

  ÜYELİK İPTALİ

  Webly üzerinde açılan üyelikler hiç bir neden altında kapatılamaz, askıya alınamaz, veritabanından silinemez.

  Bilgilendirme

  Webly üyelerine yine webly ile alakalı email ve sms gönderimi yapabilir.

  HARİCİ TİCARET

  Webly sağladığı güvenli alt yapı dışında hiç bir ödeme platformu önermez, öneren alıcı ve satıcıların üyeliklerini askıya alır. Harici iletişim önerisi yapan satıcıların varsa aktif reklamları ve ilan yayınları devre dışı bırakılır. Bu şart tüm satıcılar için peşin olarak kabul edilmiştir. Webly harici yapılan ödemelerden alıcı ve satıcı sorumludur.

  ÖDEMELER

  Kazanılan ürün ya da hizmet satışları ücretleri hafta sonu dahil onay tarihinin ertesi günü (genellikle 1 gün içinde ) yapılmaktadır. Alt limit 20 ₺ olarak hizmet verilmektedir. Ödeme günü üyelere haber vermeksizin değiştirilebilir, sadece Türkiye Cumhuriyetinde hizmet gösteren banka hesaplarına ödeme yapılabilmektedir.