Profesyonel Seslendirme Hizmeti Sunuyorum...
Fiyat 100.00 ₺
Makale, Şiir Veya Dublaj İçin Aradığınız Sesi Su...
Fiyat 20.00 ₺
Seslendirme ve Dublajlarınızı Profesyonelce Yapabili...
Fiyat 100.00 ₺
Profesyonel seslendirme yaparım...
user-badge-server
Fiyat 100.00 ₺
Profesyonel Olarak Seslendirme Hizmeti Sunarım...
Fiyat 200.00 ₺
Etkili Bir Ses İle Seslendirme Yaparım...
Fiyat 10.00 ₺
Radyo, Televizyon, Reklam, Jingle, Seslendirme, Tanıt...
instant
Fiyat 10.00 ₺
Her alanda seslendirme hizmeti sunabilirim....
instant
Fiyat 10.00 ₺
Belgesel, reklam, animasyon, kitap seslendiriyorum...
Fiyat 10.00 ₺
profesyonel seslendirme yaparım...
instant
Fiyat 10.00 ₺
Profesyonel Seslendirme Yapabilirim...
Fiyat 50.00 ₺
Daha Fazla

Seslendirme

Profesyonel Seslendirme Hizmeti

Seslendirme için neden Webly ile Çalışmalısınız ?

Seslendirme gibi dijital ürün ve hizmet satışlarında temel problem alınan işin ya da hizmetin herhangi bir sorun ile karşılaşmadan tamamlanmasıdır. Webly güvenli ödeme sistemleri ve hem alıcı hem de satıcı koruması ile işinizin başarılı bir şekilde sona ermesi için dijital bir çalışma ortamı sunuyor. Seslendirme projeleriniz için ihtiyacınız olan freelancer seslendirme sanatçısını bulmanız için onlarca üye arasından dilediğiniz ses ile çalışmak çok kolay. Üyelerin ilanları arasından istediğiniz ilan detayına giderek demo seslendirme projesini dinleyin ve çalışmak istediğiniz seslendirme sanatçısına karar verin. Unutmayın, siz onay verene kadar işiniz ve paranız koruma altındadır, satıcı sizin onay vermediğiniz hiç bir seslendirme hizmeti için ödeme alamaz. Üstelik gelişmiş filtreleme seçenekleri ile fiyat, puan gibi kriterlere göre filtreleme yaparak kısa sürede işinizi teslim almak için webly gerekli tüm teknolojik alt yapısı sizler için çoktan hazırladı. Seslendirme sanatçınızı seçtikten sonra siparişinizi verin, sistem tarafından seslendirme hizmeti veren sanatçımıza otomatik olarak hem mail hem sms ile bilgilendirme sağlayalım, seslendirme dökümanı ve diğer detaylarınızı webly messenger üzerinden yazılı olarak ya da döküman halinde seslendirmene iletin. Gün içinde projenizi teslim alıp onay verin. Gelen hizmet teslimatını size de sms ve mail ile bilgi olarak yönlendirelim, tüm itiraz ve olası anlaşmazlıklar için özel müşteri temsilcisi ile yazılı ya da sesli iletişim kurun. Unutmayın burada işiniz yarım kalmaz.

Seslendirme Projeleri İçin Doğru Seçim webly

Seslendirme hizmeti film çekimlerinin başlamasından kısa bir süre sonra ciddi bir gereklilik olarak piyasada kendine yer buluyor. İncelemek gerekirse seslendirme hizmetinin büyük bir sektör ve başlı başına bir meslek dalı haline gelmesi o dönemlerin şartlarına göre kaçınılmazmış. Büyüyen ve günden güne gelişen bu sektörde profesyonel seslendirme ajansları ve freelancer seslendirme hizmeti veren ses sanatçıları sektörde tutunabilmek için büyük bir mücadele içindeler. Bu büyük pazarda webly müşterilere hem ciddi sayıda alternatif ses hem de nitelikli seslendirme sanatçıları sunarak seslendirme sektöründeki varlığını büyüyerek sürdürmeye devam ediyor.  Seslendirme projeniz için webly ile çalışmak ilgili süreç ve sonuç ilişkisi göz önüne alındığında yapacağınız en doğru seçimlerden bir tanesi olacaktır. Güvenli ödeme sistemleri ve iş tesliminden sonra onay gibi imkanlar ile seslendirme sanatçıları ile çalışmanın profesyonel ve güvenilir yanlarını webly ile keşfedin. İster amatör bir startup ister profesyonel bir firma olun webly de size göre bir ses mutlaka var.

Seslendirme Yapmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Günümüzde freelancer seslendirme ve profesyonel dublaj gibi hizmetler özellikle dijital dünyanın büyümesi ile ciddi anlamda ilgi çeken bir meslek dalı halini aldı. Bu durum da bu meslek için çalışmak isteyen insanların aklına pek çok soru işaretini de beraberinde getirdi. Seslendirme online ve kolay gibi gözüken ancak bir o kadar zahmetli ve yorucu yine de çok keyifli bir meslek dalı arasında yer alıyor. Pekala herkes seslendirme hizmeti verebilir mi ? Ses tonunun güzel olduğunu düşünen ya da başkalarından duyan herkes seslendirmen olabilir mi, nereden ve nasıl seslendirme yapmaya başlayabilirsiniz? Tüm bu soruların yanıtlarını bulmaya çalışalım. Seslendirme ve dublaj sanatı ile ilgilenen freelancerlar için yazımızda adaylara öneriler ile başlayalım.

Seslendirme; 

Santral seslendirme anons tanıtım filmi ya da reklam özetle herhangi bir karakteri olmayan metinlere ses ile Hayat verme sanatına seslendirme yine bu işi yapan kişilere de seslendirme sanatçısı denilmektedir bir başka ifade ile anlatacak olursak hazırlanmış olan bir hikaye ses ile Hayat verme işi olarak da tanımlayabiliriz. günümüzde dijital dünyanın gelişmesi ile pek çok Kurumsal firma müşteri hizmetleri yönlendirme sinden telefon santrallerine Hatta trafik ışıklarından yolcu karşılama anonslarını varana kadar pek çok alanda seslendirme hizmeti satın almaktadır. Dublaj çekilmiş olan dizi film gibi yapımların Hatta bazı belgesellerin mevcut konuşan aktörleri yerine yeniden seslendirme yapılması sanatıdır. bu mesleği gerçekleştiren kişilere de dublaj sanatçısı ya da seslendirme oyuncusu gibi isimler ile hitap edilmektedir. bazı kaynaklarda mikrofon oyuncusu olarak da kullanım karşımıza çıkabilir. dublaj sanatçısının teatral yeteneği üst seviyede olmalıdır. yeniden seslendirdiği karakterin mimiklerine tonlama sana Hatta vurguların Ada ciddi anlamda dikkat etmelidir. Aksi halde dublaj sanatının başarılı olarak gerçekleştiği söylenemez. Seslendirme ve dublaj gibi mesleklere başlamak istiyor iseniz ve şu an için hiçbir tecrübeniz yok ise bu işi profesyonel olarak yapan eğitmenlerden kurs alarak başlayabilirsiniz. Tabii ki bu sektörde bir yeteneğinizin olması da önem arz etmektedir. konuşan her ses Bu mesleklerde kendine yer bulamayabilir. televizyon ekranlarında ya da Radyo programlarında duyduğumuz seslerin ne kadar farklı olduğunu düşünelim. Bizim sesimizin de daha doğrusu bu mesleğe giriş yapmak isteyen insanların sesi de karşı tarafa Bu şekilde bir park bırakmalıdır. bu farka sahip seslerin gerekli eğitimleri aldıktan sonra dijital iş platformlarında ilanlar ile iş bulabilmesi oldukça kolaydır. özellikle vurgu Vatan gibi kavramlara dikkat eden seslendirme sanatçıları kısa sürede sektörün aranan isimleri arasında yer alırlar.

Seslendirme yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim

 Üst satırda da bahsettiğimiz gibi  bu sektörde sizi öne çıkaran bir ses tonunuz var ise bu yeteneği bir seslendirme yönetmeni tarafından tescil Eyüp mesleğe giriş bileti almış olabilirsiniz. geri kalan kısım çalışma Arzu ve bol miktarda mesleki gelişim olarak karşımıza çıkacaktır. daha önce de bahsettiğim gibi sektörde tecrübeniz yok ise bir seslendirme kursu ile giriş yapmanız sizin için daha büyük bir avantaj olacaktır. bu kurslarda ne tür çalışmalar yapmanız nasıl plastik yapmanız gerekliliği gibi konularda ciddi anlamda bilgiler alarak bireysel olarak da kendi gelişiminizi desteklemeniz sağlanacak kısa sürede bir seslendirme uzmanı olmanız kaçınılmaz olacaktır. ancak tüm sektörlerde olduğu gibi bu sektörde de kendinizi geliştirmeniz oldukça önemlidir.

seslendirme yeteneğinizi geliştirirken yapmanız gerekenler

1-  yüksek sesli provalar yapalım. yüksek sesle yapılan provalar ses oyunculu için ciddi bir maddedir. sürekli rahat edebilmek için yüksek sesle kitaplar haberler dergiler gazeteler hatta internet Yayınları gibi yayınlardan yararlanarak yüksek sesli provalar yapın. günde bir iki saat sesli okuma provalarını Iron. özellikle telaffuz etmekte zorlandığınız kelimeleri ve anlaşılması zor olan tonları çalışın. sesinizin rengini değiştirmeye çalışmaktan seslendirme sektöründe kendinize geri dine bilmeniz için gereklilikler arasındadır. Üstelik sesin rengini değiştirme çalışmaları kendinize daha farklı çalışma alanları bulabilmeniz ile sağlayabilir. 2-  sesinizi sürekli olarak kaydedin. Test olarak yaptığınız provaları Kayıt ederek sonraki kayıtlarınızı mutlaka dinleyin Ben Kendi kendinize notlar olarak hangi aşamalarda başarılı hangi aşamalarda başarısız olduğunuzu mutlaka not alın. dinlerken vurguladığımız konular sizi şaşırtabilir daha iyi ya da daha kötü bir ses ortaya çıkmasını engellemek ya da sağlamak için bu mutlaka gereklidir. sonraki denemeleriniz de bu notlar ile daha etkili sesler ortaya çıkarabilirsiniz. 3- mutlaka diyafram ınızı kullanın. Kaydettiğiniz sesleri dinlerken ağız göğüs burun veya diyafram sesi kullanıp kullanmadığını zı tespit edin. dudak sesleri göğüs sesi kayıtı rahatsız edecek sesleri ortaya çıkarmaktan kaçının. Eğer bu şekilde çok fazla gürültü var ise nefes alıştırması yaparak daha net bir ses kaydı üretmeye çalışın. az bir burundan gelen sesler yerine Diyaframdan gelen sesler çıkarmayı tercih edin. Bu aşamada size bir ses öğretmeni Diyaframdan konuşma yeteneğinizi geliştirmede yardımcı olabilir. 4-  vokal alıştırmalar yapın. Bazen tekrar  etmek ve prova yapmak ses kontrolü için harika bir çözümdür. ancak seslendirme hizmetinde kalite temel olarak nefes kontrolü ne dayanır. aldığınız nefesin kayda girmesi Bazen çok büyük bir hata Bazen ise kayda inanılmaz bir Refik katan harika bir unsur olabilir. yine bu alıştırmalara tekerleme me dil sürçmeleri gibi egzersizler ekleyerek pratik yapmaya Özen göstermelisiniz kesinlikle unutmayın ciddi anlamda rekabet olan bir sektörde iş arıyorsunuz ve binlerce seslendirme sanatçısı arasından geçip kendinizi ispat etmeniz hiç de kolay olmayacaktır. ancak zor olan bu kısmı atlatırsınız sizinle çalışan insanların sizden vazgeçmeyecek de kaçınılmaz bir gerçektir. 

Yabancı film seslendirme

 Yukarıdaki paragraf üzerinde film ve belgesel gibi yayınların seslendirilmesine de dikkat etmeniz gereken birkaç noktaya değinmiştik . tekrarlayacak olursak daha önce yapılmış bir kaydın seslendirmesini de vurgu mimikler ve ses tonu oldukça önemliydi. ülkemizde de yabancı dil seslendirmesi oldukça fazla yapılan bir alandır. yapılan ses kaydının video ile uyumlu olması bu alandaki en önemli husustur. seslendirme yapan kişinin adeta Beden dili ile hareket etmesi gerekmektedir. komisyon tarafından seçilen film ve yapılan görev dağılımları neticesinde seslendirici ler seçilir. Her filmde sesini kullanabilen insanlar varken  sadece belirli karakterleri yakışan sesler de olmaktadır. Okan Bayülgenin meşhur animasyon filmini her sezon seslendirdiği ni mutlaka biliyorsunuzdur. işte sesin karaktere yakışması ve vazgeçilmezler arasına girmesi böyle bir sonuçtur. yayında konuşmacı ile seslendirme yapan kişinin zamanlama olarak üst düzey bir benzerlik sergilemesi gerekmektedir. Yabancı dil seslendirme yapacak kişinin aynı zamanda bir oyunculuk eğitimi ile bir rolü hazırlanır gibi seslendirme hizmetini hazırlanmış olması gerekmektedir. Çünkü burada tekdüze bir seslendirme işinden çok karaktere Hayat vermekte önemlidir. ağrılı üzüntülü sevinçli sesler normal düz bir seslendirmeden uzaklaşarak içerisine oyunculuk da katmaktadır.

İngilizce seslendirme

Dünya üzerinde milyonlarca insan yaşamaktadır. Milyonlarca insan, binlerce millet ve topluluktan daha açığı ülkelerden oluşmaktadır. Bu ülkeler ve milletlerin ayrı konuşma dilleri mevcut olmaktadır. Ülkeler arası seyahat veya farklı sebepler ile gerçekleştirilen ziyaretlerde iletişim sağlamak için birkaç yöntem şekli kullanılmaktadır.Hemen her bölgede İngilizce dilinin konuşuluyor olması, İngilizce seslendirme açısından da İngilizcenin önemini açıkça vurgulamaktadır. Her yerde İngilizce konuşan bir kitlenin olması ve anlaşılırlığının kolay olması birçok ülkede İngilizce öğrenme ve öğretmeye teşvik edici rol oynamaktadır. En bariz örnek olarak düşünüldüğünde ülkemize bakmamız yeterli olmaktadır. Ülkemizde İngilizce dilinin öğretilmesi için imkânın yettiği kadar aşağı çekilen bir yaş sınırı bulunmaktadır. Küçük yaşlarda öğrenmenin daha kolay gerçekleşmesi; aileleri çocuklarına küçük yaşlardan itibaren İngilizce öğrenme konusunda faaliyetlerde bulunmasına yönlendirmektedir. Kişiler arası iletişimin sağlanması için çok yaygın olarak kullanılan yöntem seslendirme olmaktadır. İngilizce seslendirme büyük bir öneme sahip olmaktadır. Dünya üzerinde bulunan her ülkede belirli bir topluluk İngilizce konuşmaktadır. Kendi dilimiz gibi İngilizce dili de köklü bir geçmişe ve sahip olmaktadır. Köklü geçmişinin yanı sıra ise yaygın bir kullanım oranı bulunmaktadır. Birçok ülkede ülkeler arası geçişlerde resmi dil olarak kabul görmüş ve kullanılıyor olan dil hiç kuşku yok ki, İngilizce olmaktadır.

Almanca seslendirme

Dil farklılığı farklı ülkelere gitme, orada yaşama, seyahat etme ve benzeri durumları engelleyememektedir. Seslendirme, bu konuda insanlara yardımcı olmak ve bilmediği dil hakkında çeviriler yapılması faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Uçaklarda, otobüslerde, filmlerdeki alt yazılarda ve benzeri durumlarda yabancı diller arası geçişi sağlamak amacı ile seslendirme yapılmaktadır. Almanca seslendirme bu imkânların yapıldığı bir yabancı dil olarak tanınmaktadır. Seslendirmeyi yapacak olan kişinin dilleri çok iyi bilmesi ve telaffuz ederken oldukça tecrübeli bir şekilde seslendirmesi önem arz etmektedir. Seslendirmeyi dinleyen karşı taraf telaffuz sıkıntısı ile ikileme düşmemesi gerekmektedir. Tek düze bir seslendirme yerine; vurgu, ses tonu, diksiyon gibi konuşulanı orijinal bir şekilde aktarabilme oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Almanca seslendirme; Almanca dilinin konuşulmadığı ya da bilmeyen kişilerin oluşturduğu alanlarda gerçekleştirilmektedir. Seslendirme; bay ve bayan seslendirmeciler olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca seslendirme yerleri olarak, ihtiyaca göre; belgesel seslendirme, hikâye seslendirme, dinlenme tesisi anons seslendirmesi, otobüs içi seslendirme, radyo seslendirme, reklam filmi seslendirme, çocuk seslendirme, TV reklamları seslendirme, santral seslendirme, şarkı seslendirme, tesis anonsu seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, uluslar arası festival ve benzeri organizasyonlar seslendirme, uçak seferleri seslendirme ve benzeri seslendirme alanları olarak bilinmektedir.  

Fransızca seslendirme

Genel olarak milliyetçi bir yapıya sahip olduğu bilinen Fransızlar seslendirme konusunda büyük gelişme kaydetmiştir. Dünyada kullanıcı sayısı oldukça fazla olan bu dil pek çok film ve reklamda seslendirme yapılan bir dildir. Dilin İngilizceye göre daha karmaşık ve zor yapısı olması seslendirme yapan firmaların kıymetini daha da artırmıştır. Seslendirme yapan kişinin ses tonu, karakterin özelliklerini tam yansıtması gibi konular iyi bir seslendirme için oldukça önemlidir. Bu sebeple de iyi bir eğitim sürecinden geçerek bu işi yapmak kaliteli bir seslendirme olması için ilk kuraldır. Seslendirmenin başlı başına bir sanat dalı olarak görülmesi gerekmektedir. Seslendirme eğitimini alacak kişi özellikle Fransızca dilinde seslendirme yapacaksa ses temel teknikleri eğitimini daha da ciddiye almalıdır. Çünkü karakterin sesinin oturması doğru bir telaffuza ve söyleyiş tarzına bağlıdır. Bu anlamda telaffuzu gırtlaktan olan Fransızca, en çok eğitim gerektiren seslendirme dilidir. Seslendirme firmaları her dil için anadile göre seçim yapmaktadırlar. Örneğin Fransızca seslendirme yapacak kişinin Fransız olması seslendirme kalitesini son derece olumlu etkileyecektir. Her bakımdan dilin hâkimi olacak ve seslendirdiği karaktere hayat verirken doğal bir şekilde karaktere bürünecektir. Bu da onun karakteri tam olarak yansıtmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan seslendirme filmler için oldukça büyük önem taşır. Özellikle yabancı dilde seslendirmenin orijinal olması ayrı bir öneme sahiptir.  

Rusca seslendirme

Türkiyenin en fazla alışveriş içerisinde olduğu ülkelerden biride Rusya. Rusya ile olan ilişkilerimiz her geçen gün oldukça üstün boyutlar kazanmakta ve bu sayede ekonomik veya sosyal anlamda her konuda iki ülke daha fazla yan yana gelmekte. İşte bu iletişimin temelinde yatan ana etken seslendirmeler. Rusyada konuşulan ana dilin Rusça olması bu iletişimde zorlukların yaşanmasına neden olmakta. İletişimin sağlanması bu anlamda Rusça nın kullanımını zorunlu kılmakta. İşte firmalar dahil diğer tüm birimlerin tercih ettiği yollardan biride seslendirme. İki ülke arasındaki bağın kopmaması ve sürekli olmasında ana etken seslendirme olmakta. Rusça seslendirme firmamızda çok fazla tercih edilmekte. Türkiye ve Rusya arasındaki sosyal ve ticari ilişkileri sağlamak bu yolla mümkün olmakta. Firmaların reklam seslendirmeleri veya sizi arayacakların Rusça dille santral hizmeti görmesi gibi pek çok hizmette bu avantajları kullanmanız mümkün. Seslendirmede kullanacağınız ses ise tamamen sizin seçiminize bırakılmakta. Baya, erkek veya çocuk sesi kullanma imkânını firmamız sizlere sunmakta. Seçiminizi yaptıktan sonra firmamız büyük bir özenle çalışma aşamasına geçmekte. Rusça seslendirme yapacak elemanlarımız bu tecrübeleri ortaya çıkan sonucun olumlu olması konusunda en önemli avantajımızdır. Mağazalarda, haberlerde, otobüs içlerinde, metrolarda, radyo reklamlarında, reklamlarda veya santrallerde duyabileceğiniz her üç seslendirmeden ikisi firmamız tarafından yapılmakta.

Seslendirme Sanatçısı Nedir, Kimdir?

Seslendirme Sanatçısı; film, dizi ya da reklamların konuşmaları, stüdyo ortamında seslendiren kişidir. Türkiye de genellikle yabancı dillerde hazırlanan filmlerin dublajlanması sürecinde Seslendirme Sanatçılarına ihtiyaç duyulur. Alanlara göre Seslendirme Sanatçılarında aranan ses özellikleri de değişebilir. Örneğin görme engelliler için hazırlanan sesli kitapları okuyacak olan Seslendirme Sanatçılarının; uzun ve aralıksız konuşurken diksiyon kaybı ya da kısılma gibi sorunlar yaşamaması beklenir. Ayrıca kamu kurumlarında çalışacak olan Seslendirme Sanatçılarının, KPSSden (Kamu Personel Seçme Sınavı) atanmak için yeterli puanı alması gerekir.

Seslendirme Sanatçısının Görevleri Nelerdir?

Film, dizi, video oyunu ya da reklam gibi farklı alanlarda da çalışabilen Seslendirme Sanatçılarının ilk ve en önemli görevi, sesini korumaktır. Bunun için seslendirme ya da diğer bir deyişle dublaj sanatçısı, günlük egzersizleri yapmalı ve yiyip içtiklerine dikkat etmelidir. Seslendirme Sanatçılarının diğer görevleri şöyle sıralanır;
 • Diksiyon ve vurgulara dikkat etmek,
 • Seslendireceği karakter ile ilgili gerekli araştırmaları yapmak,
 • Tonlama gibi konuşmanın akışı ile ilgili detaylara önceden çalışmak,
 • Metinlere bütünlüklü olarak hazırlanmak,
 • Reklam ya da dizi gibi özel seslendirme alanları ile ilgili araştırma yapmak,
 • Sesi etkileyecek hastalıklara karşı tedbir almak.

Seslendirme Sanatçısı Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir?

Seslendirme Sanatçısı olmak için birkaç farklı yol bulunuyor. Türkiyede Seslendirme Sanatçılarının önemli bir kısmı, üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Tiyatro Bölümü mezunları arasından seçiliyor. Ayrıca sadece seslendirme ile ilgilenen stüdyo ve ajansların açtığı kurslar ile diksiyon ve sesi etkili kullanma gibi eğitim programlarına katılanlar tarafından seslendirme yapılabiliyor.

Seslendirme Sanatçısının Nitelikleri Nelerdir?

 • Disiplinli ve çalışkan olmak,
 • En az bir yabancı dili akıcı şekilde konuşabilmek,
 • Yüksek iletişim becerilerine sahip olmak,
 • Birden fazla ses tonuna sahip olmak,
 • Oyunculuk konusunda bilgili olmak.

Seslendirme Sanatçısı İş İlanları

Seslendirme Evi Dublaj Cast ve Stüdyo Hizmetleri

2008de Müzik ve Ses Prodüksiyonu ile başlayan macera, 2012de kurumsal bir kimlik ile Seslendirme Evi Markası olarak hayatta. 2014ün sonunda Şişli Fulyada 550 Metrekareye oturan stüdyoları, kafeteryası, keyifli bahçesi ve ücretsiz otoparkı ile hizmete devam ediyor. Seslendirme – Dublaj, Ses Tasarımı, Lokalizasyon, Audio Post ve Video Prodüksiyon üzerine çalışan dinamik kadrosu ile Seslendirme Evi hizmetinizde.

Seslendirme Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Seslendirme dünyasına uzak olan insanların doğru bildiği bir çok efsane yanlış vardır. İşte bu yanlışlardan birkaçı:
 1. Seslendirmeleri hep aynı kişiler yapıyor Pek de öyle sayılmaz. Artık her zamankinden daha çok çeşitlilik söz konusu. Farklı seslere karşı artan yeni ilgiyle, çok daha fazla sanatçı artık bu işten para kazanıyor.
 2. Büyük bir şehirde yaşamıyorum, yani seslendirme sanatçısı olma konusunda şansım yok. Aslında, fırsatlar günümüzdeki kadar çok olmamıştı. Herkesin masa üstünde hatta cebinde yer alan gelişmiş teknoloji sayesinde dünyanın her yerinden seslendirme yapmak artık çok kolay. Tabi ki kullanmayı biliyorsanız.
 3. Seslendirme ajansları yeni yeteneklerin peşinde değiller, yani kendimi göstermem imkansız. Bu doğru değil. Diğer ajansları bilmiyoruz ama biz her zaman yeni yeteneklerin peşindeyiz; çünkü eğlence dünyasının her zaman yeni seslere ve yorumlara yeri vardır.
Elbette bu “efsaneler listesi” uzayıp gidiyor. Tıpkı seslendirme sanatçıları ya da adayları tarafından sıkça yapılan hataların listesi gibi:
 1. Seslendirme yapmak kolaydır; bunu herkes yapabilir. Ne yazık ki, bu doğru değil. Seslendirme, bir kişinin herhangi bir iş için çaba sarfederek yaptığı çalışma kadar zor ve zahmetlidir.
 2. Çevremdeki herkes bana çok iyi bir sesim olduğunu söylüyor. Hayır! Kendi aldatmacanıza inanmayın. Etkileyici bir ses tonuna sahip olmak seslendirme yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Eğitim almalı, çalışmalı, çalışmalı ve daha çok çalışmalısınız.
 3. Seslendirme işinde başarılı olmak için iyi bir oyuncu olmama gerek yok. Bilakis! Seslendirmenin hamurunda oyunculuk vardır ve aynı sorumluluğu gerektirir.
 4. Mikrofonlar ve kayıt teknolojisi hakkında fazla birşey bilmeme gerek yok. Tabi ki kimse sizden ses mühendisi olmanızı beklemiyor ama insan yaptığı iş ile ilgili ne kadar çok teknik bilgiye sahip olursa o derecede başarısını arttırabilir. Gelişen kayıt ve ses teknolojilerini daima takip edin.
Peki seslendirme yapmak istiyorum diyorsanız, seslendirme yapmaya nasıl başlayabilirsiniz? Bunu yapmanın bir garantisi yok, ama ortada çok sayıda da başarı hikayesi var. İşte en önemli ipuçları:
 1. Seslendirme işini ciddiye alın.
 2. Çok sayıda seslendirme demosu dinleyin.
 3. Seslendirme dersi alın.
 4. Ders alacağım derken bu işin üçkağıtçılarına paranızı kaptırmayın
 5. Oyunculuk dersi alın.
 6. Derslerden sonra cesaretiniz kırılmasın.
 7. Çeşitli kaynaklardan objektif eleştiriler alın.
 8. Bir demo kaydedin.
 9. Demonuz hakkında objektif eleştiriler alın.
 10. Demonuzu hazırladıktan sonra cesaretinizi kırmayın.
 11. Kendi kendinize nasıl kayıt yapacağınızı öğrenin.
 12. Çalışın.
 13. Biraz daha çalışın.
İyi şanslar.  
seslendirme seslendirme ajansı profesyonel seslendirme hizmeti freelancer seslendirme santral seslendirme