• 14
2001 doğumluyum.

Veri Bilimine ve Python Geliştiriciliğine ilgi duyuyorum. Bu konularda herhangi bir isteğiniz bulunuyorsa, talepleriniz doğrultusunda hareket etmeye hazırım.

Python ile Makine Öğrenmesi alanında, var olan bilgiler üzerinde kendi kendine eğitim alıp yeni bilgileri tahmin etmeye yarayan bir yapay zeka algoritması geliştirebilirim.

- Elinizdeki veri setinizi kullanarak, tahminler yürütebilen bir algoritma geliştirebilirsiniz. Bunun için, Sklearn kütüphanesinin Rastsal Ağaçlar modülünü kullanacağım.

- Elinizdeki veriyi incelemek için Pandas kütüphanesini kullanacağım.

- Tıpkı sosyal medyadaki \"Tanıyor olabileceğiniz kişiler\" bölümünde olduğu gibi, var olan ve kişilerin sitede dolaştığı müddetçe toplanılan bilgileri değerlendirip tanıyor olabileceği kişileri tahmin eden bir algoritma tasarlayabilirim.

- Bu alanda iki yıldır kendimi geliştirmeye çalışıyorum ancak çok geniş bir alan olduğu için sürekli kendini güncelleyen ve değişen, spekülatif bir ortam olduğundan dolayı asıl tecrübem araştırma ve sorgulama yeteneklerime dayanıyor.

- Lütfen istediğiniz hizmetin talimatlarını detaylı ve anlaşılabilir olarak paylaşınız.

- Elinizdeki veri setini paylaşınız.

Önceden de belirttiğim gibi çok geniş bir alan olduğu için mevcut çalışmalarım sadece şunlar:
- Titanik faciasında ölen insanları tahmin eden bir algoritma
- New York taksi ücretlerinden faydalanarak taksiye binen kişi sayısından, mesafeden ve şehrin hangi yakasında olduğunuzdan yola çıkarak bulunduğunuz yerden gideceğiniz yere ücreti tahmin eden bir algoritma

1. Yapay Zeka bunu nasıl başarıyor?

Yapay Zeka, elinizdeki veri setindeki bilgiler üzerinde eğitim (train) görüyor ve bu verilerden yola çıkarak yeni verileri tahmin ediyor. Bunun için test verileri kullanıyoruz.

2. Yapay Zeka tamamen doğru tahminler yapabilir mi?

Bu soruya verilebilecek cevap ancak elinizdeki verinin kalitesine dayanan bir değişken olabilir. Algoritmanın kalitesi tamamen elinizdeki veri setinin büyüklüğü, veri setinin tutarlılığına dayalıdır.

Bu çalışma alanında Veri Sızıntısı (Data Leakage) gibi problemler olabiliyor ve bunları çözmek için çabalıyoruz.  Veri sızıntısına bir örnek vermek gerekirse, bir hastanede kanser tedavisi gören hastaları genel olarak önceden ilaç alıp almamasına göre hasta olup olmadıklarını anlayamayız çünkü sağlıklı insanlar hiç ilaç kullanmadıklarından ve ancak hasta olduktan sonra ilaca başladıklarından algoritma hatalı çıktılar verir. Böyle bir durumda algoritma test verisinden yüksek puan alsa da, gerçek hayatta fiyaskoyla sonuçlanır ve bu durumda \"Özellik Mühendisliği\" (Feature Engineering) devreye girer. Bu yeteneği geliştirerek kendi sezileriniz ile verileri yorumlayabilir ve \"veri bilimciliği\" yapabilirsiniz.

Ek Sipariş

emirhanemeksiz3 diğer ilanları

Front-End Basit Web Sitesi Kodlayabilirim...
Fiyat 40.00 ₺
Python programlama ile veri girişi hizmeti verebilirim...
Fiyat 30.00 ₺